Nakładki – materace nawierzchniowe zwane też topperami to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko chroni materac przed zniszczeniem i zabrudzeniem, ale przede wszystkim pomaga w bardzo prosty sposób dostosować twardość podłoża do naszych upodobań.

Nakładki nie są typowymi materacami, choć ich funkcje są bardzo podobne. Występują w bardzo wielu wymiarach o grubości od trzech do ośmiu centymetrów i charakteryzują się różnymi właściwościami.

ZALETY

          Nakładki są bardzo praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Jeżeli nie chcemy inwestować w nowy materac, a stary stracił już swoją elastyczność i nie jest zbyt wygodny, nakładka błyskawicznie zamieni go w komfortowe i zdrowe podłoże.

Nakładka sprawdzi się również w sytuacji,  kiedy chcemy zmienić funkcje posiadanego materaca lub jeżeli nieopatrznie kupiliśmy zbyt twardy lub miękki materac.

         Nakładka doskonale wyrównuje nierówne powierzchnie rozkładanych mebli wypoczynkowych.

 

           Ponadto materace nawierzchniowe będą doskonałym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, stanowiąc kompromis pomiędzy wygodą, a oszczędnością miejsca. Często, kiedy brakuje miejsca na klasyczne łóżka, śpimy na  meblach         wypoczynkowych, sofach czy wersalkach, które nocą służą do spania, a w dzień wypoczywamy, oglądamy tv, przyjmujemy gości itp.

Takie rozwiązanie pozostawia nie należy do najbardziej komfortowych opcji.  I tutaj właśnie na ratunek spieszą nakładki, dzięki którym niewygodną sofę możemy błyskawicznie przemienić w optymalnie dostosowane do indywidualnych upodobań i potrzeb łoże.

Materac ten zajmuje niewiele miejsca i można go przechowywać w skrzyni czy szafie.

              Wreszcie, materace nawierzchniowe mogą być idealnym wyjściem w podróży. Tyczy się to przede wszystkim tych osób, które nie lubią spać w łóżkach hotelowych. W takiej sytuacji niewielki topper schowany w bagażniku samochodu rozwiąże wszelkie problemy.

                        Materace nawierzchniowe, podobnie jak ich bardziej tradycyjne odpowiedniki występują w wielu wariantach różniących się rodzajem zastosowanych w produkcji materiałów.

Wybierając materac nawierzchniowy powinniśmy wziąć pod uwagę te same kryteria, co w przypadku materacy tradycyjnych, czyli przede wszystkim wiek, wagę, ewentualne problemy zdrowotne oraz indywidualne upodobania.