JAKI POKROWIEC WYBRAĆ ?

Pokrowce odgrywają bardzo duża rolę w użytkowaniu materaca. Ochraniają go  przed zabrudzeniem i gromadzeniem się roztoczy i kurzu.  Prawidłowo dobrany pokrowiec zapewnia właściwą higienę materaca  i pozwala dłużej cieszyć się czasem użytkowania go.

Technologia produkcji pozwala na wyprodukowanie pokrowców składających się z różnego rodzaju tkanin, wzbogaconych o  różnego rodzaju związki mineralne.  Najważniejszymi jednak właściwościami jakie należy brać pod uwagę jest jego oddychalność i przepuszczalność wilgoci, które zapewniają odpowiednią higienę podczas snu.


POKROWIEC PIKOWANY TENCEL®      
 

Włókno TENCEL® pikowane dwustronnie owatą 150g/m2 ( 10-20mm) jest delikatne jak jedwab, mocne jak poliester, a przy tym chłodne jak len, ciepłe jak wełna i bardziej chłonne od bawełny. Włókna te są hydrofilowe i optymalnie absorbują wilgoć oraz posiadają doskonałe właściwości chłodzące.

Włókno tkane jest z celulozy drzewnej. TENCEL® pochłania o 50% wilgoci więcej niż bawełna. Posiada nadzwyczaj gładką powierzchnię i zapewnia skórze uczucie miłego muskania, za co odpowiada delikatna powierzchnia i niewielka sztywność włókien.

Włókno jest czyste, wolne od chemikaliów i nie podrażnia skóry. Jest to dodatkowa zaleta w porównaniu do innych włókien naturalnych. W sposób naturalny zapobiega rozwojowi bakterii.  Odpowiada za to perfekcyjne rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna. Jakość tkaniny użytej do produkcji pokrowca sprawia, że jest on bardzo przyjemny w dotyku, bardzo mocny i wytrzymały w codziennym użytkowaniu.

Polecany szczególnie alergikom.

POKROWIEC ALOE VERA

Specjalna technologia oddychającego materiału o gramaturze 210 g/m2 nasączonego ekstraktem z liści aloesu, sprawia że pokrowiec reguluje wilgotność i delikatnie nawilża skórę przez całą noc. Gramatura włókna klimatyzującego 150 g/m2 daje przyjemne uczucie chłodu.


Pokrowiec pikowany Aloe Vera posiada bardzo dobre właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, dzięki czemu chroni przez roztoczami i ich namnażaniem, a także pochłania szkodliwe promieniowanie UV.

Właściwości pozostają odporne na częste pranie i czyszczenie. Jest puszysty i miękki dotyku.

Polecany osobom, którym podrażnienia i suchość często przeszkadza w zasypianiu.

 

 

POKROWIEC SILVER CARE

Włókno o gramaturze 150g/ m2 ( grubość 10-20mm) zostało wykonane z dzianiny zawierającej aktywne jony srebra. Srebro posiada właściwości lecznicze. Zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni.

Pokrowiec dzięki obecności jonów srebra pomaga rozładowywać ładunki elektryczne i neutralizuje wpływ żył wodnych na zdrowie człowieka.

Pokrowiec SILVER CARE  znacznie lepiej odprowadza wilgoć niż tradycyjna bawełna.

Równomierna struktura włókna utrudnia brudzenie pokrowca, a jego faktura zapewnia uczucie świeżości i komfortu.

Pokrowiec polecany jest szczególnie alergikom oraz osobom narażonym na działanie żył wodnych.

 

 

JAK DBAĆ O POKROWIEC?

Każdy pokrowiec w materacu Goodnight posiada wszyty zamek, który pozwala na jego ściągnięcie i wypranie. Sugerujemy, aby zakładać go lekko wilgotnego na materac, wtedy łatwiej go można nałożyć, oraz nie suszyć go na pełnym słońcu.

Warto przy każdorazowej zmianie pościeli odkurzyć go, aby pozbyć się okruszków, bakterii i roztoczy. Można go spryskać środkiem dezynfekującym i pozostawić do wyschnięcia.


Zamów swój pokrowiec klikając w link > TUTAJ <