PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM

 

1.Produkty marki Goodnight można użytkować od razu. Nie mniej jednak wyroby rolowane osiągają swój odpowiedni kształt po 72 godz.  od momentu rozpakowania.

2. Zaleca się wstrząśnięcie materaców  piankowych w celu prawidłowego ułożenia się wkładu.

3. Materaców nie należy ciągnąć/ pchać po podłodze.

4. Czasami materac po otwarciu opakowania ma wyczuwalny, specyficzny zapach. Nie jest on szkodliwy dla zdrowia i z czasem zniknie. Można go wyeliminować szybciej poprzez odkurzenie produktu i wietrzenie.

 5.  Na samym początku materac może wydawać Ci się zbyt twardy/ miękki.  Max. 30 dni wystarczy aby ciało przyzwyczaiło się do niego i użyte komponenty dopasowały się do Twojego ciała.

6. Materace należy rozpakować max. Do 48H od daty doręczenia paczki przez kuriera.

7. Poduszki ortopedyczne Visco Max należy przed pierwszym użyciem wstrząsnąć aby rozbić granulat.

8. W sezonie jesienno-zimowym pianka termoelastyczna Visco Memory jest twardsza, prosimy zostawić w temperaturze pokojowej aby zmiękła.

 

OGÓLNE INFORMACJE O UŻYTKOWANIU MATERACÓW.

 

1. Produkt przeznaczony jest do snu oraz wypoczynku

2. Materace powinny być ułożone na podłożu w postaci elastycznego lub drewnianego stelaża, składającego się z listewek, zapewniającemu prawidłową wentylacje materaca.  Niewłaściwe położenie produktu na jednolitej powierzchni skutkować może brakiem odpowiedniej wentylacji, a co a tym idzie zbieraniem wilgoci w dolnej partii materaca.

3. Produkty należy chronić przed zalaniem oraz wysokich temperatur.

4. Produkty na początku użytkowania może charakteryzować  specyficzny zapach komponentów użytych do ich produkcji. Nie jest on szkodliwy dla zdrowia.

5. Dopuszcza się tolerancje nominalną w wymiarach produktu o 1%

6.  Naturalnym następstwem użytkowania materaca są mogące się pojawiać trwałe odkształcenia do głębokości ok. 10%  wysokości materaca

7. Pokrowce produktów posiadają zamki rozdzielcze umożliwiające ich ściągnięcie i wypranie. Zaleca się pranie w temperaturze ok. 40 C, nie suszenie na otwartym słońcu, bezpośrednio na grzejniku czy w suszarce bębnowej. Pokrowiec  na materac zakładać lekko wilgotny.  Pokrowiec po praniu może ulec skurczeniu do 5% od wymiaru nominalnego.

8. Niektóre wyroby jak np. materace sprężynowe, pocketowe mogą wydawać dźwięki. Nie są one wadą technologiczna produktu, ale wynikiem zastosowanych komponentów.

 

9. Niewskazane jest skakanie po materacu lub długotrwały ucisk w jednym punkcie. Może od skutkować trwałym uszkodzenie sprężyn i deformacją wkładu piankowego.

10. W celu przedłużenia dobrej kondycji materaca zalecamy jego obracanie o 180 C (głowa-nogi)co pół roku oraz zastosowanie materaca nawierzchniowego/ toppera lub wodoodpornego pokrowca w celu zabezpieczenia przed zalaniem i zabrudzeniem.

11. Ogólne informacje dotyczące warunków gwarancji znajdują się w regulaminie sklepu e-goodnight.com

 

ZWROT TOWARÓW

 

Klient będący Konsumentem, który za pośrednictwem Sklepu internetowego zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w przypadku produktów wyprodukowanych według specyfikacji Konsumenta, pod jego specjalne zamówienie zgodnie z art. 38 pkt 3) ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia, w którym Klient objął towar w posiadanie lub w którym wskazana przez niego osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie towaru. Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Wykonując prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży Klient może skorzystać z formularza oświadczenia o odstąpieniu od umowy zamieszczonego na stronie Sklepu internetowego i przesłać go na adres mailowy goodnight_com@o2.pl

W przypadku odstąpienia od umowy, umowę uważa się za niezawartą.

W razie odstąpienia od umowy Klient ma obowiązek zwrócić zakupiony towar niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zwracanego towaru przed upływem 14 dni na adres: Goodnight Materace ul. Młyńska 16  63-620 Trzcinica

Koszty zwrotu (odesłania) towaru ponosi Klient.

Materac który podlega zwrotowi/wymianie musi być odpowiednio zabezpieczony do transportu aby nie uległ uszkodzeniu lub zabrudzeniu. W tym celu zalecamy zachowanie oryginalnego opakowania materaca.

Zwrotowi/wymianie nie podlegają produkty zabrudzone, uszkodzone, zamoczone lub posiadające inne wady spowodowane niewłaściwym użytkowaniem.

Produkt przekazany kurierowi powinien być odpowiednio przygotowany, aby nie uległ zniszczeniu podczas transportu.

Każdy zwrot rozpakowywany jest pod okiem kamer monitorujących. W przypadku stwierdzenia naruszeń wynikających z niewłaściwego zapakowania towaru, użytkowania lub  ubrudzenia, zwrot należności zostanie dokonany z pomniejszeniem o  wartość  wady o której klient zostanie poinformowany telefonicznie bądź mailowo.

Zwrot pieniędzy nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania kompletu dokumentów i nieuszkodzonego produktu.

Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy wskazał inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

 

 

                 WAŻNA INFORMACJA

 

                  W przypadku zwrotu prosimy nie wiązać  produktów  sznurkami i nie obklejać taśmą bezpośrednio na pokrowiec gdyż skutkuje to uszkodzeniem produktu  Odpowiednio zabezpiecz również zwrot aby nie uległ  zabrudzeniu podczas transportu. W przypadku naruszeń  wynikających z niewłaściwego zapakowania towaru  zwrot należności zostanie dokonany z pomniejszeniem o wartość wady o której klient zostanie poinformowany telefonicznie bądź mailowo.

 

Formularz zwrotu do pobrania