Materace z Visco są najczęściej wybieranymi materacami przez naszych klientów. Znane są również jako materace z pamięcią kształtu lub termoelastyczne. W materacach z Visco klienci doceniają fakt, że idealnie dopasowują się do wszystkich typów ciała i pozycji spania. Te cechy sprawiają, że materace z Visco są bardzo wszechstronne. Pianka z pamięcią kształtu ma wyjątkowa teksturę, która sprawia, że materac jest bardzo wygodny i przyjemny w leżeniu.


Co to jest pianka Visco / memory foam?

Materace Visco znane również jako materace piankowe z pamięcią – zbudowane są z pianki poliuretanowej PUR. Technologia została opracowana w 1966r. przez NASA . Jej szczególną cechą jest „efekt pamięci” - oznacza to, że odcisk pozostawiony przez jakakolwiek część ciała, np. dłoń pozostanie widoczny przez kilka sekund.


Materac Visco cechuje się wysoką elastycznością punktową i dobrym dopasowaniem się do ciała. Polecany jest często osobom z problemami ortopedycznymi.


Zalety i wady materaca Visco

Jak każdy materac, materac Visco lposiada zalety i wady. Poniżej opiszemy kilka z nich:

Zalety

Idealne dopasowanie : materace z Visco są szczególnie polecane osobom z problemami w odcinku kręgosłupa. Pianka dopasowuje się do konturów ciała i wpływa na zmniejszenie punktów nacisku.

Wysoki poziom użytkowania : Materace z Visco są obecnie postrzegane jako bardzo wygodne ze względu na przyjemnie uczucie podczas leżenia. Relaks na materacu z Visco po wyczerpującym dniu w pracy sprzyja regeneracji i poprawie krążenia.

Cieplejsza powierzchnia spania: Jeśli często, pomimo grubej kołdry, jest Ci zimno w nocy to materac z Visco jest dla Ciebie idealny. Pianka z pamięcią gromadzi ciepło, zapewniając cieplejsze odczucia podczas spania.

Komfort spania dla śpiących spokojnie: Materac Visco bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, sprawia wrażenie zanurzenia w piance. Osoby, które śpia spokojnie otrzymują bardzo dobre podparcie i koszystają z efektu otulenia przez całą noc.

Odpowiedni dla par: Pianka Visco dzięki swojej strukturze sprawia ,że obracanie się drugiej osoby nie jest wyczuwalne.


Wady

Cena: materace Visco nie należą do najtańszych.

Cieplejsza powierzchnia spania: może to być zaletą i wadą. Osobom, które dużo się pocą, sugerujemy rozważenie zakupu materaca z chłodzącą warstwą lateksu.

Wrażliwość na temperaturę: Materac Visco jest wrażliwy na temperaturę. Oznacza to, że twardnieje, gdy jest zimno, a mięknie, gdy jest ciepło. Nie ma to wpływu na komfort użytkowania.

Nieodpowiedni dla często zmieniających pozycję podczas snu: Materac z Visco posiada efekt pamięci kształtu, co sprawia, że odcisk twojego ciała będzie widoczny podczas ruchu. Jeśli masz tendencję do przewracania si w nocy sugerujemy wybór materaca z innej pianki np. ecoPur.

Możliwy zapach: nowe materace Visco mogą wydzielać specyficzny zapach. Znika on po kilku dniach wietrzenia.

Materace Visco składają się najczęściej z kilku warstw. Górna warstwa to zwykle pianka Visco. Dolne warstwy zbudowane są pianek zapewniających stabilność materaca i wspierających warstwę pamięciową. 

Elastyczność materaca określa szybkość, z jaką materac jest w stanie powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Im wyższa elastyczność tym szybsza zdolność. Materac z pianki z pamięcią kształtu jest odpowiedni dla osób o większej wadze.

Pełną ofertę materaców z pianką Visco znajdziesz >>>TUTAJ<<<