Materac dla par- jaki wybrać?

Pary często zastanawiają się jaki wybrać materac aby był idealny i uwzględniał ich preferencje. Najwięcej trudności sprawia dobranie odpowiedniej twardości materaca gdy waga jednego partnera znacząco różni się od wagi drugiej osoby oraz indywidualne preferencje. Jedne osoby lubią spać na miękkiej powierzchni inne twardszej.

Wypracowanym kompromisem może być wybranie materaca o średniej twardości bądź też zakup dwóch pojedynczych materacach o identycznych wymiarach ale różnej twardości. Jest to rozwiązanie droższe, ale bardziej komfortowe.

Dodatkowym rozwiązaniem w sytuacji dwóch oddzielnych materaców jest dokupienie nakładki na łóżko która połączy powierzchnię w 1 całość.

Wersją bardziej ekonomiczną będzie zakupienie 1  materaca w całości. Do wyboru polecamy materace piankowe lub kieszeniowe .

Materace piankowe są bardzo dobrym rozwiązaniem gdy różnica w wadze nie przekracza powyżej 30 kg. Elastyczność pianki pozwala na amortyzację sylwetki dwóch osób bez uczucia zapadania i falowania.   Pianki o wysokiej elastyczności punktowej to lateksowa i Visco.

W materacach typu pocket sprężyny są umieszone w osobnych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Nacisk na jedną sprężyny nie powoduje automatycznego ugięcia drugiej. Materac jest cichy, idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Obracanie i wiercenie się na łóżku drugiej osoby, jest słabo wyczuwalne. Nie ma znaczenia różnica wagi osób korzystających, ponieważ dzięki sprężynom pocketowym nie powstaje pochylenie materaca, czy też wgłębienie wokół osoby cięższej.

 

Dodatkowo przy znacznej różnicy w wadze i dla osób cięższych sugerujemy wybrać materace z matą kokosową, która nie tylko utwardzi powierzchnię ale tez ją bardziej ustabilizuje.

 

Nasz zespół konsultantów służy pomocą w doborze odpowiedniego produktu. Zapraszamy do kontaktu.