OGÓLNE INFORMACJE O UŻYTKOWANIU MATERACÓW.

1. Produkt przeznaczony jest do snu oraz wypoczynku 

2. Materace powinny być ułożone na podłożu w postaci elastycznego lub drewnianego stelaża, składającego się z listewek, zapewniającemu prawidłową wentylacje materaca.  Niewłaściwe położenie produktu na jednolitej powierzchni skutkować może brakiem odpowiedniej wentylacji, a co a tym idzie zbieraniem wilgoci w dolnej partii materaca.

3. Produkty należy chronić przed zalaniem oraz wysokich temperatur.

4. Produkty na początku użytkowania może charakteryzować  specyficzny zapach komponentów użytych do ich produkcji. Nie jest on szkodliwy dla zdrowia.

5. Dopuszcza się tolerancje nominalną w wymiarach produktu o 1%

6. Naturalnym następstwem użytkowania materaca są mogące się pojawiać trwałe odkształcenia do głębokości ok. 10%  wysokości materaca.

7. Pokrowce produktów posiadają zamki rozdzielcze umożliwiające ich ściągnięcie i wypranie. Zaleca się pranie w temperaturze ok. 40 C, nie suszenie na otwartym słońcu, bezpośrednio na grzejniku czy w suszarce bębnowej. Pokrowiec  na materac zakładać lekko wilgotny.  Pokrowiec po praniu może ulec skurczeniu do 5% od wymiaru nominalnego.

8. Niektóre wyroby jak np. materace sprężynowe, pocketowe mogą wydawać dźwięki. Nie są one wadą technologiczna produktu, ale wynikiem zastosowanych komponentów.

9. Niewskazane jest skakanie po materacu lub długotrwały ucisk w jednym punkcie. Może od skutkować trwałym uszkodzenie sprężyn i deformacją wkładu piankowego.

10. W celu przedłużenia dobrej kondycji materaca zalecamy jego obracanie o 180 C (głowa-nogi)co pół roku oraz zastosowanie materaca nawierzchniowego/ toppera lub wodoodpornego pokrowca w celu zabezpieczenia przed zalaniem i zabrudzeniem.