Jak prawidłowo dbać o materac?

Idealnie dobrany materac to wydatek na kilka a czasami nawet kilkanaście lat. Aby długo posłużył i zachował swoje właściwości ważna jest jego prawidłowa pielęgnacja.  Do zachowania prawidłowej higieny warto zwrócić uwagę na kilka poniższych czynników.

  1. Pokrowiec

Każdy materac firmy Goodnight posiada pokrowiec gładki o grubości 10mm-20mm.  Wysoka gramatura oraz jakość tkaniny użytej do produkcji pokrowca sprawia, że jest on bardzo przyjemny w dotyku, mocny i wytrzymały. Po dłuższym czasie użytkowania niestety mogą pojawiać się w pokrowcu grzyby i bakterie, dlatego każdy pokrowiec posiada wszyty zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i pranie w temp. 40oC.

Wskazówka: Zakładaj lekko wilgotny pokrowiec na materac, wtedy nałożysz go łatwiej. Nie susz go na pełnym słońcu i bezpośrednio na grzejniku aby się za mocno nie skurczył. 

Oprócz prania pokrowca głównego zaleca się zastosowanie dodatkowego ochraniacza na materac, które tworzy dodatkową warstwę ochronną i uniemożliwia wnikanie głębiej zabrudzeń. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę, na właściwości ( np. wodoodporność) oraz czy posiada gumy mocujące. Dzięki nim materac nie będzie się przesuwał pod prześcieradłem.

  1. Regularne odkurzanie

Każdy człowiek w ciągu roku traci przeciętnie 4 kg martwego naskórka i 30000 włosów. To wszystko z każda kolejną nocą gromadzi się na powierzchni materaca. Eksperci firmy Goodnight zalecają co najmniej 1 raz w miesiącu odkurzanie materaca a najlepiej co 2 tygodnie, przy każdorazowej zmianie pościeli. Dzięki temu pozbędziemy się roztoczy oraz materac dłużej zachowa swoją świeżość i higienę.

  1. Obracanie materaca w ciągu roku

W ciągu roku zalecamy  obracanie materaca o 180 stopni co 6 miesięcy. W ofercie produktów Goodnight posiadamy  materace obustronne, dzięki czemu jego żywotność  wydłuża się dwukrotnie aniżeli standardowego materaca jednostronnego.

                                                    

  1. Unikanie przeciążeń

Oprócz regularnego odwracania materaca, zalecamy nie narażania go na dodatkowe obciążenia. Wiemy, że dzieci uwielbiają skakać po łóżku, ale niestety wpływa to na trwałą deformację materaca. Szczególnie narażone są materace kieszeniowe, gdzie wstrząsy mogą trwale uszkodzić sprężyny i uniemożliwić dalsze korzystanie z materaca.

 

  1. Ułożenie materaca na stelażu 

Gwarancja prawidłowej kondycji materaca jest jego solidne wsparcie. Zalecamy opieranie materacy na stelażach elastycznych specjalnie do tego przeznaczonych.  Oferowana przez nas rama stelaża wykonana jest z twardego drewna bukowego. Uważamy, że  jest to najlepszy materiał do konstrukcji stelaża. Odpowiednio dobrany stelaż jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania materaca. Wspiera jego pracę i wzmacnia właściwości. Stateczne wsparcie dla materaca powoduje, że ciężar ciała zostaje na nim równomiernie rozłożony, a dopasowanie się go do ciała użytkownika przebiega bez zakłóceń.