Rodzaje pianek stosowanych w materacach.

Pianki są jednym z najpopularniejszych materiałów wypełniających materace. Proces technologiczny pozwala na wyprodukowanie pianek o różnych parametrach oraz właściwościach.

W procesie produkcji materaców Goodnight dużą uwagę stawiamy na jakość i pochodzenie użytych materiałów. Pianki, które stosujemy do produkcji materaców posiadają odpowiednie certyfikaty i pochodzą od zaufanych dostawców. W jednym materacu często stosujemy różne pianki, których kombinacja pozwala na uzyskanie jeszcze większego komfortu snu. 


Pianka Visco Memory

Opracowana przez NASA w 1966 roku, specjalna pianka o właściwościach termoelastycznych i ortopedycznych. Pianka ta pod wpływem ciepła i nacisku ciała idealnie przybiera kształt sylwetki. Daje prawidłowe podparcie kręgosłupa bez względu na pozycje snu. Właściwości ortopedyczne pianki pozwalają odciążyć kręgosłup, zniwelować uciski oraz poprawić krążenie. Pianka daje uczucie miękkości i ciepła oraz  pomaga zapobiegać odleżynom i sprzyja regeneracji mięśni.  Nie jest wskazana osobom, które nie lubią powierzchni dających uczucie grzania oraz otulających ciało.

 

Pianka ecoPur

Najnowszej generacji, ekologiczna pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości. Charakteryzuje się wysoką odpornością na odkształcenia. Pianka  jest elastyczna i zapewnia prawidłową amortyzację sylwetki. Pianka dzięki swojej budowie jest bardzo przewiewnym materiałem i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Zapobiega to nadmiernej potliwości, a także wpływa na hamowanie rozwoju roztoczy i bakterii.

Pianka poliuretanowa Molet

Specjalnie moletowana pianka dzieląca materac na  7 różnych stref profilowych. Struktura pianki przypomina szereg następujących po sobie wgłębień wpływających na prawidłowa wentylację i dopasowanie powierzchni do sylwetki. Pianka posiada właściwości mikro-masujące oraz poprawiające krążenie krwi.

Pianka HR

Wysokoelastyczna pianka dopasowująca się do autonomicznej budowy ciała. Specjalna technologia wykonania pianki o  niejednolitej strukturze komórkowej, wpływa na większą trwałość i sprężystość materaca. Pianka HR odzyskuje swój pierwotny kształt dwukrotnie szybciej aniżeli standardowa pianka.  Dodatkowo struktura pianki zapewnia doskonałą wentylację materaca uniemożliwiającą rozwój wszelkiej pieśni i grzybów

Pianka 7 stref HR

Profilowana pianka, tłoczona w niskiej temperaturze, o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. Struktura pianki pozwala na idealne dopasowanie materacu do kształtu ciała i odpręża kręgosłup i stawy. Pianka jest 40% trwalsza, w odróżnieniu do standardowej pianki poliuretanowej.

 

Pianka lateksowa

Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Porowata struktura materiału zapewnia przepływ powietrza jednocześnie powstrzymując pocenie się i rozwój bakterii. Pianka lateksowa daje uczucie delikatności. Jest sprężysta i niemalże natychmiast powraca do swojej pierwotnej struktury. Osoby śpiące na materacach lateksowych mają wrażenie jakby spali na chmurce. Pianka lateksowa doskonale sprawdzi się u osób z bolących kręgosłupem, napiętych mięśniach i często zmieniających pozycje podczas snu.

Pełna oferta materaców dostępna TUTAJ

Jeśli masz wątpliwości jaki produkt wybrać dla siebie nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.