Ostatnie wpisy

Kiedy należy wymienić materac na nowy?

Pierwszym sygnałem do wymiany materaca jest dyskomfort powstały zaraz po przebudzeniu. Bolące ciało, głowa i kark świadczą o pierwszych oznakach zużycia materacu. Kolejnym powodem są wpijające się w ciało sprężyny, które dają o sobie znać podczas każdej zmiany ułożenia.

Wyczuwalne wgłębienia, zapaści , trzeszczący dźwięk podczas obracania się na łóżku uniemożliwiają komfortowy wypoczynek. Zużyty materac charakteryzuje również powłoka, która jest ubrudzona lub podziurawiona.

Oprócz mechanicznych sygnałów świadczących o zużyciu dochodzą również zanieczyszczenia powstałe podczas użytkowania. Pot, roztocza, łzy, łupież i złuszczony naskórek powodują, że materac zbiera zanieczyszczenia i rzadko czyszczony staje się siedliskiem mikroorganizmów, a czasami nawet i grzybów.

Większość ekspertów radzi, żeby materac zmieniać co 6-8 lat. Materace, które posiadają nakładki ( toppery) ze względu na warstwę ochronną jaką tworzyły przed zabrudzeniem i zawilgoceniem mogą zachować swoją żywotność o kilka lat dłużej.

Jeżeli zauważyłeś któryś z powyższych sympotmów, nie zwlekaj. Koniecznie wymień materac na nowy bo Twoje zdrowie jest tego warte! 

Zespół ekspertów Goodnight służy pomocą przy wyborze odpowiedniego materaca.            

Posted in: Porady i artykuły

Leave a comment