Ostatnie wpisy

Jaki stelaż wybrać?

Stelaż jest niezbędnym elementem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie materaca.

Odpowiednio dobrany wpływa na prawidłowe funkcjonowanie materaca i przedłuża jego żywotność aż o 40%.


Główną funkcją jaką ma za zadanie spełniać, jest podtrzymywanie materaca oraz umożliwianie jego „ oddychania”. Prawidłowa cyrkulacja powietrza pozwala na odprowadzenie wilgoci z materaca i hamuje rozwój roztoczy, grzybów i bakterii.

Dokonując wyboru stelaża należy zwrócić na jego praktyczne zastosowanie. W łóżkach tapicerowanych, dostępnych w ofercie sklepu e- Goodnight.com, posiadających pojemnik na pościel, dużą rolę odegra łatwość w podnoszeniu materaca. Do wyboru dostępne są dwa rodzaje stelaża: stelaż drewniany i metalowy z wbudowanym podnośnikiem gazowym wspomagającym jego otwieranie.

Stelaże listwowe sprawdzą się idealnie przy łóżkach nie posiadających pojemnika. Proponowane w sklepie Goodnight są niezwykle praktyczne i elastyczne. Wykonane z drzewa liściastego, z 18 ułożonych listew sprężynujących zapewniają odpowiednią wentylację materaca i dbają o jego prawidłową pracę. Stateczne wsparcie dla materaca powoduje, że ciężar ciała zostaje na nim równomiernie rozłożony, a dopasowanie się go do ciała użytkownika przebiega bez zakłóceń.

                                 


Nie jest wskazane narażanie stelaża na działanie wilgoci.

Aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza należy zwrócić uwagę na prawidłowy odstęp pomiędzy podłogą a stelażem.

Zaleca się kilka razy w roku odkurzyć i przetrzeć stelaż lekko wilgotną ścierką.

W stelażach podnoszonych wskazane jest raz do roku nasmarowanie ruchomych części środkiem smarującym

Posted in: Porady i artykuły

Leave a comment