Jaki materac do stelaża włoskiego?

Poszukując wyposażenia do sypialni, zapewne znajdziesz wiele modeli łóżek. Dostępne są na przykład takie ze stelażem włoskim. Tego rodzaju wyposażenie może służyć na przykład w pokojach dwufunkcyjnych, takie które za dnia są salonem, z kolei nocą stają się sypialnią. Stelaż włoski umożliwia bowiem chowanie materaca do wewnątrz, jeśli akurat nie jest nam potrzebna funkcja spania. Jak jednak wybrać materac do tego rodzaju wyposażenia? Porady znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!


Specyfika stelaża włoskiego

Co powinieneś wiedzieć, to fakt, że materac tego typu powinien być gruby, a jego powierzchnia równa. Dzięki temu można mieć pewność, że zapewni on wysoką jakość snu. Z całą pewnością dzięki niemu wyśpisz się za wsze czasy. Ze względu na jego dość wysokie umieszczenie, jest on doskonały dla starszych osób - bardzo wygodnie się wstaje po całej nocy snu. Co ważne, sofa ze stelażem włoskim nie będzie posiadała pojemnika na pościel. Wynika to przede wszystkim z tego, że miejsce to zajmuje złożony materac.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac do stelaża włoskiego?

Przede wszystkim na rozmiar. Jest to najważniejszy parametr, na jaki trzeba zwrócić uwagę, wybierając materac do łóżka ze stelażem włoskim. Warto wiedzieć, że długość tego rodzaju wyposażenia może sięgać nawet do 2 metrów. Nie mniejsze znaczenie ma także zwrócenie uwagi na szerokość. Rozmiar materaca powinien być idealnie dostosowany do wielkości łóżka, w jakim będzie służył.

Ze względu na konieczność złożenia materaca do stelaża włoskiego, sugerujemy, aby posiadał on odpowiednią wysokość, ok. 10-12 cm. Wybieraj też spośród materacy piankowych, są one odpowiednie do tego rodzaju łóżek.

Jeśli poszukujesz wyposażenia do łóżka ze stelażem włoskim, koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego, gdzie proponujemy następujące materace:

- rehabilitacyjny Visco HR,

-piankowy wysokoelastyczny HR,

- z kokosem ecopure.

Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałymi produktami, materacami, które z całą pewnością doskonale będą pasowały do posiadanego przez Ciebie stelaża włoskiego. W naszym sklepie czekają na Ciebie bardzo dobre ceny, a także wysoka klasa wyposażenia. Z całą pewnością znajdziesz idealnie dopasowany materac. Dzięki nam kupisz wyposażenie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości posiadanego łóżka.